Суниця садова сорт Хонейо

Сорт суниці садової Хонейо більшість садівників знає під назвою Хоней. Дехто навіть стверджує, що назва від англійського слова Honey (означає мед). В дійсності смак цього сорту не зовсім схожий на мед, хоча, що цікаво, вирощений на півночі він значно смачніший, ніж на півдні.

В Реєстр сортів сорт було внесено як «Хонейо» (лише тому, що так прочитав англійське слово Honeoye один з співробітників відомого колись вітчизняного розсадника)))

Сорти часто називають за географічними назвами. Так трапилось і з цим сортом: його створили на Нью-Йоркській державній сільськогосподарській дослідній станції в далекому 1972 році, вибравши гібридний сіянець N.Y.1409 при схрещуванні сортів Вайбрант і Холідей. Англійська назва цього сорту «Honeoye» походить від назви одного з так званої групи «Пальцевих Озер», що знаходяться в районі Онтаріо штату Нью Йорк. Всього озер одинадцять, вони видовжені і можливо тому отримали таку назву. Хоча є інша гіпотеза, що назва пішла з мови місцевих жителів, від виразу ha-ne-a-yah, що означає «де лежить палець» – за місцевою легендою один з жителів племені Сенека відрубав собі томагавком палець, коли його вкусила гримуча змія.

В будь-якому випадку, українською мовою назва «Honeoye» правильно читається, як «Хонйоой», проте, на жаль, назву в Реєстрі сортів вже змінити не можливо…

Але повернемось до самого сорту: він виявився надзвичайно продуктивним та зимостійким (Нью-Йорк – один з північних штатів, що межує з Канадою). Ягода цього сорту досить великого розміру і лише незначною мірою дрібнішає під кінець збору. Порізана кубиками, вона гарно зберігає форму у конфітюрах, тому користується попитом в переробників. Окрім того, сорт характеризується досить непоганою транспортабельністю та лежкістю.

Що ж стосується смакових якостей – вони досить прийнятні, проте поступаються таким сортам як Клері чи Джолі (останній багато хто вважає еталоном смаку суниці).

Хоней виявився одним з найменш вибагливих сортів, стійким до хвороб кореневої системи та до всіх плодових гнилей. Він ідеально підходить для органічних технологій, і, що цікаво, без мінеральних добрив та стимуляторів, смак ягоди виходить значно кращий.

А ще Хоней – офіційно визнано сортом суспільного надбання, тобто, на вирощування та продаж саджанців ліцензія не потрібна.

Ви можете замовити в нас Базовий садивний матеріали (супереліта) для закладання власного маточника, чи звичайний, Сертифікований матеріал для плодоносного насадження.